Standards beyond expectations!

Standardy

Vkusná neokázalost, dává prostor vyniknout charakteru a smyslu pro detail. Vysoká kvalita použitých materiálů, jejich kombinace, značkové zařizovací předměty, velkorysé terasy s francouzskými okny.
Vítejte v KAY River Lofts, domov plný inspirace!

relojes de imitacion rolex baratas replicas de relojes omega replica breitling replica panerai replica

Konstrukční systém
Železobetonová monolitická konstrukce

Střecha
Střecha je jednoplášťová plochá s parozábranou a izolačním souvrstvím. Tepelnou izolaci tvoří desky z minerální vaty.

Fasáda
Kontaktní zateplovací systém (ETICS), izolace v kombinaci EPS/XPS, minerální vata, tenkovrstvá probarvená omítka.

Stěny
Mezibytové stěny jsou zděné a z železobetonu s přizdívkou. Vnitřní příčky jsou také zděné, v některých místech z železobetonu s přizdívkou. Instalační předstěny jsou postaveny ze sádrokartonu.

Stropy
Stropy jsou železobetonové se sádrovou omítkou či stěrkou na pohledové straně. V koupelnách a WC se nacházejí sádrokartonové podhledy, v místě rozvodů vzduchotechniky je akustická izolace. Na stropech u balkonů je stěrková omítka na zavěšeném podhledu.

Povrchy stěn společných prostor
Vnitřní omítky a malby budou opatřeny sádrovou omítkou a stěrkou a otěruvzdornou malbou. Stěny ve vstupní hale, v navazující chodbě (1. NP), hlavní podesty ve všech nadzemních podlažích a v 1. PP u 3. sekce, výtahové podesty a jejich předsíně v suterénu budou osazeny obkladem z velkoformátových keramických panelů. Únikové chodby v 1. NP, kočárkárna a technické místnosti v 1. NP budou opatřeny omítkou s otěruvzdornou malbou. Úklidová komora v suterénu bude mít stěny z keramického obkladu. Ostatní stěny v suterénu jsou železobetonové s otěruvzdornou prodyšnou malbou. Vnitřky sklepů budou mít stěny z neomítnutých betonových tvárnic s hydrofobním nátěrem. V 1. PP budou železobetonové stěny a sloupy nad úrovní 2,1 m obloženy minerálními deskami. Hrany stěn a sloupy v garážích budou označeny výstražným žlutočerným šrafováním.

Podlahy společných prostor
Společné chodby a schodiště – cementové stěrky
Vstupy do budovy budou opatřeny čistící zónou. Podlahy vstupů a společných prostor, chodeb, úniků, výtahových podest, schodišťových ramen a podest budou z litého teraca. Zázemí recepce bude vybaveno keramickou dlažbou. Podlahy v garážích, rampy, podlahy technických místností v suterénech budou betonové se stěrkou odolnou proti vodě a ropným látkám. Podlaha před schodišťovými jádry (v parkingu) bude odlišena barevným nátěrem.

Dveře do budovy
Dveře do budovy – rastrový fasádní systém z hliníkových profilů. Jsou osazeny bezpečnostním elektromechanickým zámkem s možností odemknutí z bytu, s elektronicky kontrolovaným vstupem.

Garážová vrata
Garáž má sekční vjezdová vrata s dálkovým ovladačem, čtečkou SPZ, GSM bránou.
Vrata jsou ovládána přístupovými čtečkami a jsou osazena optickou signalizací otvírání/zavírání.

Bezpečnost
Hlavní vstupy, vjezd, vstupy z parkingu na schodiště jsou hlídány elektronickou kontrolou vstupu (čtečkami karet). Přístupový systém má vlastní zálohu, takže bude fungovat i při výpadku elektrického proudu. Hlavní vstup do budovy je vybaven videotelefonem a zvonkovým tablem. Videotelefony jsou rovněž u vjezdu a výjezdu. Výtahy jsou vybaveny interkomem. Vrata vjezdu se budou zavírat ihned za každým vozidlem. Uvnitř za vraty budou závory pro oba směry. Ve vjezdovém sloupku je rolovací tablo s kamerou pro komunikaci s recepcí a s byty (dálkové otvírání závor a vrat z recepce). Otvírání vjezdu je aktivní kartou používanou i ve zbytku domu. Mezi prostorem pro odkládání odpadků a parkingem bude samozamykací zámek se čtečkami z obou stran. O bezpečnost obyvatel se také bude starat kamerový systém, který je navržen do vstupů a společných prostor (mimo výtahové podesty), recepce, předsíní suterénu, parkingu, vjezdu/výjezdu a do průchodu. Kamery budou také monitorovat chodníky okolo domu, ale jen aby nesnímaly zahrady bytů. Společné prostory mají také plášťovou ochranu, která je napojena na PCO se signalizací do recepce.

Protipožární ochrana
Byty mají bezpečnostní dveře s protipožární ochranou. EPS (elektronická požární signalizace) ovládá protipožární klapky, uzavírá požární uzávěry rolet v garážích, větrání schodišť a vyhlašuje požární poplach. Přenos signálu na CPPO HZS je v noci okamžitě, ve dne po potvrzení poplachu nebo proběhnutí systémové lhůty. Při vyhlášení poplachu se vypíná vzduchotechnika, všechny výtahy sjedou do nejbližší stanice, odblokují se zámky na únikových cestách, odemkne se klíčový trezor. V parkingu jsou nainstalovány detekce CO, suché sprinklery a požární rolety mezi požárními úseky parkingu. Nouzové osvětlení chodeb, schodišť a garáží bude vybaveno vestavěným bezúdržbovým akumulátorem a plní funkci nouzového osvětlení (únikového, únikových cest). Vyhrazená požárně bezpečnostní zařízení mají zajištěnou dodávku náhradním zdrojem – zdrojem nepřetržitého napájení (UPS).

Výtahy
V budově jsou dva osobní výtahy, obsluhující všechna nadzemní a společná podzemní podlaží. Výtahy jsou vybaveny velkoformátovým zrcadlem, prémiovým keramickým obkladem a stropním osvětlením. Tyto výtahy nejsou evakuační, železobetonové šachty jsou pružně odděleny od ostatních nosných konstrukcí.

Sadové úpravy a zavlažování
Společná zeleň bude automaticky zavlažovaná, v privátních zahradách je navržena příprava, zemní šachtička, ve které bude ventil pro připojení vlastní automatické závlahy v režii vlastníka. Elektrická příprava v šachtičce je pouze pro potřebu automatického zavlažování a je v nízkém napětí (24 V).

Ovládání osvětlení budovy
Chodby, schodiště a vstupní hala – osvětlení s čidlem. Osvětlení chodeb, komunikací i garážové plochy je ovládáno pohybovými čidly. Osvětlení sklepních kójí bude spínáno po sekcích, které budou ovládány pomocí vypínačů, které budou instalovány poblíž vstupů. V ostatních místnostech (zázemí suterénu) budou vypínače u vstupu do každé z nich.

Osvětlení areálu
Venkovní prostranství před vstupem do domu – osvětlení s čidlem.
Vstupy budou osvětleny automatickým spínáním.

 

 

 

Vstupní dveře
Vstupní dveře do bytů jsou jednokřídlé, plné hladké, rozměr 900/2100 mm bezpečnostní (bezpečnostní třída RC3). Dveře jsou protipožární, mají dřevěný práh a ocelovou bezpečnostní zárubeň. Kování a vložka jsou rovněž bezpečnostní.

Vnitřní dveře
Vnitřní dveře jsou jednokřídlé nebo dvoukřídlé, výška 2100 mm, dřevěné. Dveře jsou dle charakteru navazující místnosti plné nebo se zasklením. Při přechodu různých typů podlahových krytin je přechodová lišta.

Okna
Okna jsou dřevěná, profil typu EURO, zasklení izolačním trojsklem. Okna v přízemí mají hliníkový profil. Okna jsou velkoformátová francouzská i dveře, které jsou vodorovně posuvné nebo otvíravé/sklopné (v ložnicích). Zasklení je čiré.

Balkony a terasy
Mají dřevěnou podlahu na terčích. Zábradlí je železobetonové a skleněné. Spodní část parapetu je plná, vrchní část je doplněna bezpečnostním vrstveným sklem s ukončením nerezovým profilem.

Stínění
Rolety jsou exteriérové. Ve složeném stavu jsou integrované pod obklad fasády. Stínění se ovládá elektricky. Rolety lze také centrálně vytáhnout pomocí společného ovládacího spínače v místnosti bytu. Ovládací tlačítka jsou situována dle konkrétní dispozice, primárně společně s ovládáním osvětlení u vstupu do místnosti.

Povrchy stěn
Sádrové omítky, resp. stěrky budou ve všech obytných místnostech, kuchyních a vstupní předsíni. Malba bílá, otěruvzdorná. Koupelny a WC budou vybaveny velkoplošným keramickým obkladem, spárořez vodorovný, série CALCE 3 a TRAFILATO CALCE od výrobce FAP Ceramiche až do výše stropu.

Podlahy
Vstupní předsíně, koupelny, WC, komory – keramická dlažba matná, hladká s rovnoběžnými spárami, v koupelnách a WC možnost výběru ve standardu z několika variant od výrobce FAP Ceramiche, MilanoFloor Bianco a Beige. Na chodbách u ložnic, v ložnicích, obývacích pokojích a kuchyňských koutech bude dřevěná dvouvrstvá plovoucí podlaha s ukončovací lištou u stěn. Balkony a terasy budou osazeny dřevěnou podlahou na terčích.

Zařízení koupelen
Koupelny budou osazeny prémiovými zařizovacími předměty značek Catalano a Bette. WC budou zavěšená, nádržky integrované do stěn pod obklad s dvoutlačítkovým mechanickým ovládáním splachování. Vana značky Bette je ze smaltované titan-oceli, odtok je umístěný uprostřed. Sprchové kouty jsou s matným nerezovým odtokovým žlábkem a celoskleněnou sprchovou zástěnou bez rámu. Vodovodní baterie u umyvadel budou stojánkové, pákové, úsporné, chromové a směsovací. Sprchové kouty budou osazeny podmítkovou termostatickou baterií. Všechny vodovodní baterie jsou značky GROHE. Koupelny budou vybaveny také designovými topnými žebříky.          

Vytápění bytů
Vytápění je podlahové. V obytných místnostech s francouzskými velkoformátovými okny nebo s balkonovými dveřmi jsou osazeny podlahové konvektory (bez ventilátoru) s nášlapnou mřížkou. Regulují se termostatickými ventily, které jsou ovládány pomocí prostorového termostatu. V koupelnách jsou topné žebříky značky Zehnder s elektrickou patronou. Koupelny jsou rovněž doplněny elektrickým podlahovým topením.

Větrání a rekuperace
Byty budou vybaveny větráním s nuceným přívodem čerstvého filtrovaného a teplotně upraveného vzduchu s nuceným odvodem vydýchaného vzduchu pomocí centrální jednotky s rekuperací tepla. Centrální jednotka bude umístěna na střeše budovy.

Vzduchotechniku budou řídit lokální regulátory s týdenním programem a s individuální možností nastavení intenzity větrání v čase a v jednotlivých bytech. Regulátory variabilního průtoku vzduchu budou řízeny společně ve všech bytech tak, aby větrání bylo v takzvaném rovnotlaku. V koupelnách a WC bude umístěno tlačítko, po jehož zapnutí dojde ke zvýšenému průtoku vzduchu po nastavitelnou dobu 3–20 minut.

Pro instalaci digestoře bude v šachtě připraven odtah, který bude osazen samočinnou těsnou klapkou s magnetickým jištěním v uzavřené poloze. Potrubní rozvod bude dimenzován na průtok 300 m3/h/digestoř.

Chlazení
Všechny obytné místnosti budou vybaveny chladicí systémem FCU pomocí vnitřních nástěnných cirkulačních jednotek. Chladicí jednotky budou ovládány dálkovým infračerveným ovladačem. Bude rovněž provedena příprava (kabely k vnitřním jednotkám) pro případné připojení systému chlazení do centrálního systému řízení bytu.

Elektroinstalace – silnoproud
Elektrické instalace jsou navržené s přípravou na inteligentní ovládání bytu. Ve standardu je osvětlení balkonů, teras, koupelen, WC a chodeb. Svítidla obytných místností, kuchyně a kuchyňských koutů nejsou osazena a budou k nim podle projektu připraveny vývody. V kuchyni bude připojení ukončené svorkami v rohu u plánované polohy kuchyně.

Přímé fakturační měření jednotlivých bytů je v technické místnosti v přízemí (chladicí jednotky budou podružně měřeny na rozvodu pro společné prostory a rozúčtovány). Při výpadku distribuční sítě není dodávka elektřiny zajištěna (jištění 3x 25 A, max. soudobý příkon 11 kW). Místnosti v bytech jsou podle projektu osazeny silnoproudými zásuvkami a na terasách u zahrádek bude příprava pro osvětlení zahrad. Všechny rozvody jsou v mědi.

Elektroinstalace – slaboproud
V každém bytě bude instalována bytová slaboproudá rozvodnice v jeho předsíni, ze které budou napojeny rozvody bytu podle projektu. V každé obytné místnosti bude jedna zásuvka pro TV. Systém bude doplněn centrální parabolou pro satelitní příjem. Byty budou vybaveny videotelefonem s dotykovým 7“ barevným displejem, který bude umístěn v předsíni bytu. Bytový zvonek bude autonomní, přímo napojený do bytového videotelefonu.

Zásuvky a vypínače – vypínače plastové jednoduché nebo dvojité, zásuvky plastové jednoduché nebo dvojzásuvky, umístění podle projektové dokumentace. Svítidla – ve vstupní předsíni, koupelnách a WC světelné vývody s objímkou a žárovkou, v ostatních prostorech bytu vývody pro svítidla. Data – rozvody vedeny datovým kabelem do obývacího pokoje a ložnice rodičů, datové zásuvky budou umístěny se zásuvkami STA ve společných rámečcích. Televize – společná televizní anténa (STA) na střeše, televizní zásuvky do obytných místností – obývací pokoj a ložnice rodičů. Intercom – vstupní tablo s videokamerou a tlačítky bytových zvonků; v bytech videotelefony s možností instalace videotelefonu, elektricky ovládané otvírání zámku vstupních domovních dveří.

Sadové úpravy a zavlažování
Sadové úpravy v přízemí navrhl ateliér Steiner Malikova.

Bydlení plné inspirace

Bydlení plné inspirace

Vkusná neokázalost dává vyniknout charakteru a smyslu pro detail. Vysoká kvalita použitých materiálů, jejich kombinace, značkové zařizovací předměty, velkorysé terasy s francouzskými okny. Vítejte v KAY River Lofts, v domově plném inspirace.